
Духовний Центр сповідників Ведичної Віри Предків
УКРАЇНСЬКИЙ КОЛОДАР – ЗВИЧАЄВО-ОБРЯДОВІ СВЯТА
на 7525 літо (від Трипілля) – 2017 р.

* — зірочкою позначені рухомі свята, дата яких в інший рік може змінюватись в залежності від положення Сонця, Місяця, у відповідності до визначених днів тижня. Всі інші свята є постійними.
Фази Місяця: http://2017pik.pp.ua/kalendar-2017/
Дати і час сонцестоянь і рівнодень: https://uk.wikipedia.org/wiki/
Календарна сітка 2016 р.: http://2016rik.com.ua/
Календарна сітка 2017 р.: http://calendar.org.ua/uk/calendar/year/
ЦИКЛ ЗИМОВИХ СВЯТ:
*21 грудня 2016 р. — День Зимового Сонцестояння (о 10:44, середа). Закінчення Корочуна – найтемнішої частини року. Ніч найдовша, а день – найкоротший. Життя Сонця завмирає і воскресає через 3 дні, впродовж яких Бог утверджує Світ Прави, Світ Нави і Світ Яви.
24 грудня — Святвечір. Зимове Сонцестояння триває 3 дні; 24 грудня є датою, яка символізує його завершення і початок нового Сонячного Кола. Святий вечір і Коляда – великі свята на честь народження Божича – нового Хороса-Сонця, завершення сонячного річного колообігу і початку нового світлового року. Святий вечір відзначається в ніч 24-го на 25-те грудня. 24-го грудня закінчується зимове сонцестояння, а 25-го день більшає на 1 хвилину, це і є свято Різдва Сонця. Народження світла знаменує собою і новий вогонь, який добувають в цей день при допомозі кременю і кресала для приготування святкової вечері. Святий вечір розпочинає світловий рік. Люди вірять – яким буде перший день, таким буде і весь рік. Щоб рік був багатим, на покуті ставлять сніп жита або пшениці, долівку встеляють соломою, під горщик з кутею стелять сіно. На стіл кладуть обереги: голівку часнику або маківку – захист від нечистої сили і лихих духів; хліб з сіллю – щоб бути весь рік ситим, грудочку цукру – щоб життя було солодким і монетку, як правило 2 копійки – щоб всі були в парі, крім того, вірили в магічну силу металу, особливо білого. Забезпечити добробут сім’ї на весь рік мав і багато накритий стіл, про що свідчить ще одна назва свята – Багата кутя. В цей день готували 12 або 13 страв за числом місяців у році. Кожному місяцю – присвячена страва. На Багату кутю мусять бути приготовлені страви з усієї городини та садовини, що тільки є в господарстві, щоб усім цим прийняти й бога врожаю і святі душі дідів-прадідів. А вони, покуштувавши всього цього, дадуть у цьому році ще більший урожай.
|
|

Цього року на Купала ми їздили у гості на Свято відкриття Храму "Бг-Аратта" до громади РУНВіри у Погребище Вінницької обл., а на наступний день провели відзнаку цього Величного Свята вже для своєї душі у Вінниці близьким Колом. Так трапилося, що і журналістам з ТРК "Вінтера" стало цікаво поспостерігати за нашим Обрядом, і, відтак, ми маємо сюжет у дитячій програмі "Віконечко" про наше Вінницьке Купало 2016 року (прохання враховувати, що деякі вислови журналістів не узгоджені з нашим баченням):
|

Велимир Піхота – незвичайний священнослужитель. Паства жерця вклоняється сонцю, зорям та місяцю
Куди можуть привести пошуки сенсу буття, Велимир Піхота знає не за чутками. Починалося у нього все прозаїчно – школа, потім Вінницький технічний університет, служба у радянській армії, родина - дружина Олена і троє дітей. А сьогодні він – голова громади Рідної Православної Віри «Вінець Бога» міста Вінниці.
Розкажіть, як прийшли до рідновірства?
- Україноцентризм мого пошуку, власне, і визначив той шлях. Пам’ятаю, у шостому класі викладачка української мови із сумом зазначила, що моя рідна мова скоро вимре – мовляв, ніхто українською вже майже не розмовляє. У моїй дитячій душі збурився спротив – я буду нею розмовляти! Моя рідна мова має право на життя! З часом я зрозумів: усі ці питання залежать від світоглядних переконань людини. Якщо ми здатні пояснити цей світ від свого внутрішнього світовідчуття, ми є людьми вільними, суб’єктами цього світу і тоді наші рішення раціональні.
|

Обряд вінчання відбувався в українців задовго до християнських часів. Тисячоліттями народ формував обряди та традиції, які збереглися до наших днів. Вінчання, за звичаями предків, – обряд введення свідомості молодих у сприйняття нової реальності, взаємної вірності в шлюбові.
Молоде вінницьке подружжя також вирішило обвінчатися, згідно із звичаєм предків. Так, п'ятого липня у садибі Михайла Коцюбинського жрець Велимир повінчав Катерину Гнасько та Дмитра Луцкова. Обряд відбувся у традиційному українському стилі під народні пісні та звуки сопілки. У молодої – чубатий весільний вінок, у молодого – барвінковий віночок із квіткою ружею на серці.
|

21 червня 2015 р. громада Рідної Віри «Вінець Бога» м.Вінниці зустріла Свято Купала. Місцем проведення стала чарівна галявина на березі Священної річки Бог (Південний Буг).І ми, як колись, так і тепер, зібралися на святкування величного Сонячного Свята Купала, яке нам вказує Дажбог, являючи нам свій Лик – Літній Лик Хороса-Сонця нашого!
|
Автор: Велимир Піхота
|
Неділя, 12 квітня 2015, 21:28 |

12 квітня 2015 року громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» зустріла величне Свято нашого Роду – Великдень. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Після Весняного Рівнодення, коли день стає більшим за ніч, на Благовіщення, що 25-го березня, ми отримали благу вістку про перемогу Світла над Темрявою. Далі, вже на Місяць у повні, Бог, яко Велес розкрив Небесну Браму світу Духовного, і душі Предків у Чистий Четвер зійшли до нас в гостину, і відзначили свій, Навський Великдень. І ось тепер, в Неділю, єднаючись із Предками у єдиному Колі Роду нашого, у Світі Яви – святкуємо Великдень і ми.
|

У м. Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця.
|

22 лютого 2015 року в м.Києві на Головному Жертовнику громада Рідної Віри «Вінець Бога» м.Вінниці спільно з громадою «Квітка Папороті» м.Києва, киянами та представниками інших міст України: Фастова, Черкас, Харкова, Коломиї – провели Обряд Вшанування Героїв, які поклали свої життя на жертовник Вітчизни.
|

23 грудня 2014 року громада Рідної Віри «Вінець Бога» зустріла Святий Вечір в час Зимового Сонцестояння за Українським Звичаєм. Дійство відбулося в Світлиці музею імені Михайла Коцюбинського, нашого прославленого земляка, Сонцепоклонника.
|

22 листопада 2014 року наша громада Рідної Віри «Вінець Бога» провела Обряд Поминання жертв голодоморів в Україні біля відповідного Пам’ятника у Вінниці. Ми запалили свічки пам’яті за душі тих, хто став жертвою Голодоморів. В цей день нас об’єднав великий біль та спільна молитва за наших співвітчизників-Українців.
|

14 жовтня 2014 року громада Рідної Віри «Вінець Бога» у рідній Вінниці відзначила Свято Покрови – звичаєве свято Українського народу. Місце, де громада провела ушанування Героїв Небесної Сотні, поминання вояків Українського війська, які віддали своє життя за волю і незалежність України у боях Вітчизняної Війни України 2014 року на сході нашої Держави є знаковим для Вінничан-патріотів – це пам’ятний знак, присвячений Січовим Стрільцям.
|

30 березня 2014 року Громада Рідної Православної Віри "Вінець Бога" провела поминальну тризну (40 днів з дня загибелі) за світлими душами Героїв Небесної Сотні, які загинули за волю Української нації під час революційних подій на Майдані у м. Києві. Вінницькі рідновіри вшанували свого побратима і однодумця, багаторічного прихильника громади Сашка Капіноса, який по-героїському загинув в ім'я України 19 лютого 2014 року.
|

30 березня 2014 року, у неділю, Громада Рідної Православної Віри "Вінець Бога" проведе поминання (до 40 днів з дня загибелі) за світлими душами Героїв Небесної Сотні, зокрема за нашим побратимом Сашком Капіносом, які загинули за волю Української нації під час революційних подій на Майдані.
|
|
|
|
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
|
Сторінка 1 з 7 |